Startrækkefølge efter lodtrækning 2020

Startrækkefølge efter lodtrækning

Startrækkefølge efter lodtrækning til Dansk Jagthunde derby i Nordjylland 2020.

Download pdf her >>

Lodtr. Nr. – race – hundens navn Katalog nr. og fører

  1. B Stevnsåens Tænd´a …. 5 Poul Vestervang
  2. ES Ted………………………… 25 Aksel Spangsberg D
  3. IS Baldur……………………. 33 Kim Stoltze
  4. P Astrup´s Fiona………… 41 Birgit Basballe
  5. ES Tex………………………… 26 Aksel Spangsberg D
  6. P Fugledes Disel………… 52 Jan Stokbæk
  7. ES Sletthalen´s Milwaukee 23 Ole Kai Frank
  8. P Boelsgaard´s M Selma 46 Mette Boelsgaard
  9. B Aulumboens O-Nikki. 1 Sven Bjerg
  10. ES Siv…………………………. 28 Thomas Klit
  11. IS Vorrehøjs Jazz………… 36 Henrik Maltbæk Jensen
  12. P Kokanee´s Tapp ……… 58 Kjell Mykkelvedt
  13. P Top Point Athilla…….. 59 Bertil Mårtensson D
  14. B Strandbys Giro ……….. 8 Anni Hansen
  15. ES Setter Landet´s DKJessi 18 Jens Hansen
  16. GS Over des Pres d`ondine 31 Ove Steen Petersen
  17. P Kokanee´s Billy the Kid 55 Lisbeth Bodén
  18. P Top Point Leija……….. 62 Bertil Mårtensson D
  19. P Villestofte´s Max…….. 66 Per Gustav Zakariassen
  20. ES Hagalidens Calle Schewen 10 Kent Høegh Larsen
  21. ES Setter Landet´s DKCarlos 17 Kenneth Asmussen
  22. P Top Point Purdey…….. 63 Alexander Bennergård
  23. P Kokanee´s Rover…….. 57 Per-Ola Brekke
  24. P Boelsgaard´s M Sejr… 45 Tom B. Hansen D
  25. P Frierfjorden´s Filax …. 48 Bent Olsen
  26. B Klettens A Trond…….. 3 Flemming Knudsen
  27. ES Lammefjorden´s Lucky Luke 12 Klaus Olesen
  28. ES Østkysten´s MN Martha 29 Øystein Grandorf
  29. IS Working Gundogs Enduro 39 Gunnar Jensen
  30. P Kokanee´s Cadet …….. 56 Tom B. Hansen D
  31. P Viijägarens Super Nova 70 Jenny Bodell
  32. P Villestofte´s Nora ……. 67 Anne-Marie Larsen
  33. B Strandbys Gaia ……….. 7 Michael Schrøder
  34. ES Setter Landet´s DKSacco 21 Lars Nielsen
  35. ES Lammefjorden´s Scarlett 14 Asger Mogensen
  36. P Astrup´s Liva …………. 43 Hans Nielsen
  37. P Fugledes Donna………. 53 Flemming Sørensen
  38. P Top Point Ginn……….. 61 Allan Bredsgaard
  39. GS Trollfuglens Te Black Chili 32 Kjetil Urdal
  40. ES Senjas Yatzy (Max)…. 16 Thomas Bang Clausen
  41. P Villestofte´s Per………. 68 Conny Andersson
  42. P Astrup´s Freja…………. 42 Aage Christiansen
  43. P Top Point Faravid……. 60 Ulf Johansson
  44. P Viijägarens Castop ….. 69 Jimmy Börjesson
  45. IS Working Gundogs Edelrot 38 Søren Sus Andersen
  46. P Villestofte´s Kuno …… 65 Morten Framnes
  47. IS Greenspot ………………. 34 Sarah Cecilie Jensen
  48. ES Setter Landet´s DKLui 20 Robert Paulsen
  49. IS Klippeøen´s E. Frej …. 35 Erik Rimmen
  50. ES Melsgård V. Zeus……. 15 Jane Vilslev Mortensen
  51. IS Æblevangen Flanigan. 40 Allan Nissen D
  52. P Fugledes Didi …………. 50 Flemming Fuglede Jørgensen
  53. P Villestofte´s Djap ……. 64 Hans Engell Jensen
  54. P Fugledes Demon……… 49 Leif Andersen
  55. IS Vorrehøjs Jessie ……… 37 Flemming Jensen
  56. ES Tobølbjergs Q Pippa .. 27 Allan Nissen D
  57. B Tot ………………………… 9 John Hjernø
  58. B Odette du Vallon d´Iron 4 Palle Flodgaard
  59. ES Setter Landet´s DKPil 19 Søren Gottfredsen
  60. GS Nakkehagens SH Sif .. 30 Jan Sand Christensen
  61. P Astrup´s Midi …………. 44 Alex Nissen
  62. P Fugledes Duke………… 54 Thomas Kristensen
  63. ES Sletthalen´s Wemmergirl 24 Elisabeth Kallevig D
  64. B Engbjergvejs Oni…….. 2 Asger Bak
  65. P Boelsgaard´s T Elvira. 47 Anne Boelsgaard
  66. B Stevnsåens Xena (Xigne) 6 Niels Ekholm
  67. ES Lammefjorden´s Eddie 11 Leif Boje Hyllested
  68. P Fugledes Dina…………. 51 Kasper Beck Hansen
  69. ES Sletthalen´s Angus ….. 22 Elisabeth Kallevig D
  70. ES Lammefjorden´s Pablo 13 Diana Gale Heiede



Del på facebook
Facebook
Del på facebook
Facebook